Szkoła Podstawowa nr 2

II miejsce Asi Kołek w II Przeglądzie Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych.

 

Piosenką „Dziś idę walczyć mamo.”, oraz „Białe róże”, Asia Kołek uczennica klasy V, 7 listopada br. wywalczyła II miejsce podczas II Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich w Kluszkowacach.  Konkurs skierowany był do dzieci, młodzieży i osób starszych z gminy Czorsztyn oraz gmin sąsiednich. Posłuchaj wykonania Asi ….

Próbna ewakuacja

 

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w październiku w naszej szkole został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było przypomnienie przede wszystkim uczniom...

Klasa V - sprzątanie grobów

 


W związku ze zbliżającym się pierwszym listopada, postanowiliśmy przeprowadzić akcje charytatywną - sprzątanie grobów. Aby to zorganizować pojechaliśmy całą klasą na cmentarz do Krościenka nad Dunajcem.

Na cmentarzu cholerycznym...

 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uporządkowali zapomniany epidemiczny cmentarz pod Tylką. Klasa VII wraz z wychowawcą P. Krążkiem uporządkowała nekropolię, przycinając trawę, wyrywając chwasty i grabiąc liście. Pamiętając o zmarłych zapaliliśmy symboliczne znicze.