Szkoła Podstawowa nr 2

Świat jest bardzo ciekawy! Mali Naukowcy z klasy I zadają pytania i poszukują na nie odpowiedzi


Dlaczego Słońce świeci? Skąd się biorą chmury na niebie? Dlaczego drzewa tracą liście? Dlaczego ludzie mają czkawkę?  Takie  i  inne pytania zadali  pierwszoklasiści  bacznie obserwując świat. Na część z nich, wspólnie z wychowawczynią, poszukali odpowiedzi w Internecie. Na pozostałe? No cóż! Jeśli pytania dotyczą zjawisk zachodzących w przyrodzie to droga prowadzi tylko do pani Ani Biel – nauczyciela biologii i chemii w naszej szkole.


Z wielkim entuzjazmem  udaliśmy się do pani Ani Biel. Zadaliśmy jej pytania, a ona zaprosiła nas na lekcję. Lekcję inną niż wszystkie….Uczniowie  klasy VII pod czujnym okiem pani Ani udzielili nam wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Żebyśmy lepiej mogli zrozumieć trudne dla nas zagadnienia, przygotowali scenki, wcielając się w Słońce i Ziemię.  Przeprowadzili pokaz: „Jak powstają chmury?” Następnie zaprosili nas do wspólnego eksperymentowania…. Razem stwierdziliśmy, że  „Świat jest bardzo ciekawy!” A najważniejsze jest, by nigdy nie przestać pytać! Bo jak mówił Albert Einstein „Kto nie potrafi pytać, nie potrafi żyć”.


Wychowawczyni klasy I

Bożena Chlebek