Szkoła Podstawowa nr 2

ŚWIĘTO SZKOŁY


O godz. 9.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się na mszy św. w kościele w Krościenku n. D.


Następnie wszyscy udali się do budynku SP2, gdzie odbyła się uroczysta akademia.


Po przemówieniach zaproszonych gości, Krzysztof Koper – Dyrektor naszej szkoły oraz pan Jan Dyda – Wójt Gminy Krościenko n. D, wręczyli nagrody książkowe laureatom Konkursów Papieskich: XIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, XV Międzygimnazjalnego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Utworów Jana Pawła II oraz Finalistom małopolskich konkursów przedmiotowych.


Kolejnym, bardzo istotnym, punktem akademii był program słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów naszej szkoły - członków Koła Muzycznego oraz Koła Żywego Słowa pod kierunkiem Jolanty Ciesielki oraz Marii Kurpiel.


Wprawdzie Jan Paweł II - Patron naszej szkoły - "odszedł..., ale pozostawił nam swoje słowa".