Szkoła Podstawowa nr 2

Klasa II B na wycieczce…


Pieczenie kiełbasek na ognisku, wieczorne śpiewy oraz gry i zabawy integracyjne to tylko niewielka część wycieczki pełnej wrażeń. Uczniowie klasy IIB wraz z wychowawczynią Katarzyną Myśliwiec oraz pedagogiem szkolnym Magdaleną Wojtarowicz spędzili najpierw noc na polu namiotowym w Sromowcach Niżnych, a następnie spłynęli pontonami Przełomem Dunajca do Krościenka.


Przyjechaliśmy do Sromowiec 6 czerwca, na godzinę 18:30, najpierw czekało na nas niecodzienne zadanie - rozbicia namiotów, co dla niektórych było nie lada wyzwaniem. Dla części z nas była to pierwsza w życiu noc pod namiotami. Następnie podzieleni na grupy przygotowaliśmy miejsce na ognisko, kiełbaski i drewno. Do późnych godzin wieczornych siedzieliśmy przy ognisku, śpiewając i rozmawiając. Noc minęła szybko, a towarzystwo przyrody i przechadzających się obok zwierząt mocno wystraszyło niektórych. Rano, 7 czerwca, dbając o dobrą formę oraz próbując rozgrzać się i rozruszać zorganizowaliśmy sobie poranną gimnastykę przy muzyce. Dziewczyny przygotowały śniadanie, a chłopacy w tym czasie poskładali bardzo sprawnie namioty.


Kolejną częścią naszej wycieczki był spływ pontonowy. Po krótkim przeszkoleniu przez Panią Monikę Krawczyńską, podzieleni na dwie grupy rozpoczęliśmy spływ.  Całe szczęście pogoda dopisała, więc mogliśmy się wzajemnie chlapać oraz rywalizować między sobą, kto pierwszy dopłynie. Spływ okazał się nie tylko ekstremalnym sportem, ale również świetną zabawą, dzięki której jeszcze bardziej mogliśmy się poznać i zintegrować.


Składamy serdeczne podziękowania p. Monice Krawczyńskiej oraz p. Januszowi Zaziąbło naszym sternikom. Dziękujemy także firmie Alexia za bezpłatne użyczenie pontonów oraz p. Piotrowi Zaziąbło za darmowy transport…


K. Myśliwiec