Szkoła Podstawowa nr 2

FESTIWAL NAUKI DLA NAJMŁODSZYCH


„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Konfucjusz


W dniu 8.06.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku n. D. odbył się Festiwal Nauki dla Najmłodszych, w ramach którego klasy trzecie gimnazjum pokazały młodszym uczniom naszej szkoły liczne doświadczenia i eksperymenty.


Antoni Kępiński stwierdził, iżdziecko, bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy. Wiedza i umiejętności zdobywane przez malucha stać się mogą inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji. I taki też był cel naszej zabawy: starsi uczniowie – młodszym uczniom.


Podczas badania, obserwacji i odkrywania właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszyło przedszkolakom i uczniom klas I i IV napięcie, które dostarczyło im różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości  z tego, że coś poznali, odkryli i wniosków do jakich doszli.


Najlepiej bowiem zapamiętujemy to, co nam się miło kojarzy!


Organizatorzy: Anna Biel, Wiesława Dolańska, Aleksandra Adamczyk