Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkolaki w gminnej bibliotece


12 czerwca grupa 3 i 4 Latków wybrała się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku n. D. Dzieci miały okazję poznać magiczne miejsce w którym mieszkają ich wszystkie ulubione postacie z bajek.  Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Ponadto miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dzieci wysłuchały bajki pt. Ciekawska krówka czytaną przez Panią Bibliotekarkę. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały. Na koniec poczęstowane zostały słodkim upominkiem. Oczywiście i one nie zapomniały o słodkim upominku dla Pani z biblioteki. Przedszkolaki obiecały, że wrócą tam z rodzicami :)


A. Knutelska