Szkoła Podstawowa nr 2

Czy uda nam się wydostać?....


Czy uda nam się wydostać? – Wykorzystanie łamigłówek i zagadek matematycznych w grach typu Escape Room. Taki był temat projektu edukacyjnego dla klas trzecich z matematyki, prowadzonego przez Katarzyną Myśliwiec. Podczas całorocznej pracy nad projektem uczniowie podzieleni na zespoły przygotowywali własne scenariusze oraz zagadki do pokoju Escape Room. Gimnazjaliści mieli również do wykonania parę zadań online na platformie edpuzzle.


Podsumowaniem projektu była wycieczka do nowotarskiego Episode Escape Room. Młodzież nie tylko miała okazję zapoznać się z funkcjonowaniem prawdziwego Escape Room, ale przede wszystkim mogli  przenieść się na 60 minut do innych rzeczywistości. Gra toczyła się w dwóch pokojach. Mrocznym pokoju Czarnobyl, oraz w Pierwszej Tercji, hokejowej szatni pełnej łamigłówek. Po kilku niewielkich podpowiedziach Mistrza Gry wszystkim grupom udało się wydostać na czas z pokoi.  

Opis pokoi można odnaleźć na stronie www.episodeescaperoom.pl


K. Myśliwiec