Szkoła Podstawowa nr 2

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ


5 czerwca 2018 roku uczniowie klasy czwartej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części: Pierwszej teoretycznej, której celem było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem oraz drugiej praktycznej, w której uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze. Gratulując uczniom pomyślnego zdania egzaminu Funkcjonariusz Policji pouczył wszystkich rowerzystów o bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniu z jednośladów, jak również  wyjaśnił zasady korzystania z kąpielisk w czasie nadchodzących wakacji. Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwali Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem – sierż. sztab. Wanda Plewa i asp. sztab. Krzysztof Dolański oraz nauczycielka zajęć technicznych Aleksandra Adamczyk.