Szkoła Podstawowa nr 2

Wojewódzka Liga LA


Stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie był miejscem zawodów wojewódzkiej szkolnej Ligii Lekkoatletycznej.  Prawo uczestnictwa w zawodach wywalczyły sobie najlepsze Szkoły - zwycięzcy z zawodów Powiatowych.  Łącznie w zawodach wystartowało około 380 zawodników w tym 193 dziewczyny ze szkół w Małopolsce.   Reprezentacje liczyły maksymalnie 15 zawodniczek, z których każda mogła wystartować maksymalnie w  jednej konkurencji .  Wynik końcowy drużyny to 12 najlepszych rezultatów przeliczonych na punkty.


Panie rywalizowały w 10 konkurencjach:

80 m przez płotki
Bieg na dystansie 100 m
bieg na dystansie 300 m
Bieg na dystansie 600 m
Rzut dyskiem 0,75 kg
Rzut oszczepem 0,5  kg
Pchnięcie kulą 3 kg
Skok w dal
Skok wzwyż
Sztafeta 4x 100 m


Skład drużyny:

Śledź Anna, Topolska Anna, Justyna Hryc- 100 m
Pichniarczyk Anna , Kołek Agnieszka, Emilia Wojtaszek – 300 m
Justyna Musiał, Wolska Aleksandra – 600 m
Gabriala Dyda, Marczak Gabriela, Malik Agata – skok w dal
Krężel Mariola, Knutelska Małgorzata, Oleksy Aleksandra- pchnięcie kulą 3kg
Jaworska Kinga – rzut oszczepem 0,5kg
Śledź Anna ,  Kołek Agnieszka, Pichniarczyk Anna,  Gabriela Dyda-  sztafeta 4x100 m


Słowa uznania należą się Dziewczyną Naszej Szkoły, które  dały z siebie wszystko, walczyły do końca   poprawiając  swoje dotychczasowe rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach. W stawce 14 drużyn zostaliśmy sklasyfikowani na 9 miejscu łącznie gromadząc  959 pkt.


Na miejscach medalowych sklasyfikowane zostały:


Mariola Krężel -  III miejsce pchnięcie kulą 3kg


Jaworska  Kinga - II miejsce rzut oszczepemNajlepiej punktujące zawodniczki w  drużynie to:

Krężel Mariola 102 pkt – pchnięcie kulą 3kg


Śledź Anna  98 pkt – 15 w biegu na 100 m


Pichniarczyk Anna  95 pkt - 13 w biegu na 300 m


Gabriela Dyda  90 pkt – 5 w skoku w dal


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

M.Gaweł