Szkoła Podstawowa nr 2

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI


27 września 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.


Pani policjantka, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Podczas spotkania szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili na zasady obowiązujące przy przewożeniu dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem oraz na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych lub kamizelek. Pan policjant opowiadał o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.


Na pamiątkę spotkania każdy z przedszkolaków otrzymał odblaskowe opaski, dzięki którym będą bardziej widoczni w czasie spacerów i wycieczek. Dzieci podziękowały za dobre rady.


Na zakończenie wizyty przedszkolaki mogły zobaczyć radiowóz policyjny, do którego z radością wsiadały.


Za wizytę serdecznie dziękujemy.


Anna Czyszczoń