Szkoła Podstawowa nr 2

Od napisania do wypożyczania


We wrześniu klasa 4 i 5 uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych  „Od napisania do wypożyczania”. Na początku zajęć dzieci opowiedziały o swojej ulubionej książce. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację o etapach powstawania książki i dowiedzieli się jakie czynności należy wykonać w bibliotece, aby książka mogła być udostępniana czytelnikom.


Dowiedzieli się  także jaka jest rola autora, ilustratora, redakcji, wydawnictwa, drukarni, introligatorni, księgarni i biblioteki w powstaniu i dystrybucji książki. Poznali zawody ludzi związane z powstaniem i udostępnianiem książki. Na koniec zajęć dzieci rozwiązywały zagadki sprawdzające zapamiętane informacje. Biblioteka szkolna czeka na kolejne wizyty  uśmiechniętych czytelników!!!

A. Ryczek - Mróz