Szkoła Podstawowa nr 2

Rajd Papieski śladami Jana Pawła II


Czwartek. Godzina 8:15. W szkole panuje niepokojąca cisza. Zwyczajnie tak tu nie jest. Czyżby uczniowie urządzili sobie zorganizowaną, masową ucieczkę z lekcji? Liczebność uczniów w najstarszych klasach drastycznie spadła. A może to wina jakiejś epidemii, która w czwartkowy poranek zawładnęła Krościenkiem?


Na szczęście nie. W czwartek 18 października uczniowie klasy siódmej, ósmej oraz klas gimnazjalnych wyruszyli na Rajd Papieski śladami Jana Pawła II. 38  śmiałków wraz z trojgiem opiekunów: panem Dyrektorem Krzysztofem Koprem, panią Marią Kurpiel oraz ks. Krzysztofem Pachem, prowadzeni przez niezawodną panią przewodnik Elżbietę Opyd, podążyło szlakiem, którym sam Jan Paweł II wielokrotnie wędrował. Dzięki zaangażowaniu opiekunów nie była to wyłącznie wycieczka trasą od Krościenka przez Dzwonkówkę i Przehybę do Szlachtowej, lecz także lekcja na temat historii lokalnej, miejscowych zwyczajów i ludowych podań, poznawanie topografii i nauka orientacji w terenie na obszarze Beskidu Sądeckiego, Pienin i Gorców oraz medytacja tekstów i przemówień Jana Pawła II, który całym swoim życiem świadczył o prawdziwości i pięknie Ewangelii. Poprzez wyprawę na ten rad, jako społeczność szkoły, której patronuje  św. Jan Paweł II, chcieliśmy zaczerpnąć nieco z tego bogactwa i głębi wiary, którą papież pozostawił swoim rodakom jako „dobrą część dziedzictwa”.

Św. Janie Pawle II – módl się za nami.