Szkoła Podstawowa nr 2

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę


Ponoć największym problemem z którym zmaga się żeńska piłka nożna jest to,  że wszystkie 11 pań, które grają w jednej drużynie musi się ubrać w dokładnie ten sam sposób. Są jednak takie barwy,  w które każdy z nas: sportowcy, kibice, starsi i młodsii ubierają z dumą i wielką chęcią.  Mowa jest o bieli i czerwieni – polskich barwach narodowych.  W środę takimi barwami przyozdobiona była nasza szkoła.  Wszystko za sprawą tego,  że wszyscy uczniowie, a także nauczyciele i dyrekcja ubrali się tego dnia na biało-czerwono, bowiem już tego dnia rozpoczęliśmy obchody uroczystości stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po dwóch lekcjach spędzonych w salach kto tylko w szkole żyw, przeniósł się do hali sportowej, aby tam podziwiać artystów występujących podczas I Szkolnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Każdy z oddziałów klasowych miał za zadanie przygotować i zaprezentować jedną piosenkę o tematyce patriotycznej.  Wszyscy mogli podziwiać wykonania utworów przez różne grupy: od trzylatków aż po młodzież z klas trzecich gimnazjum. Wszystkie klasy zaśpiewały pięknie. Jedna z nich zrobiła to jednak najpiękniej.  Była to klasa pierwsza,  którą jury przeglądu uhonorowało nagrodą grand prix.


Po zakończeniu konkursu rozpoczęliśmy inną rywalizację,  tym razem sportową.  Między nauczycielami a uczniami rozegrano dwa mecze w dwóch dyscyplinach sportowych: piłce halowej oraz siatkówce.  Wynik spotkania niech pozostanie tajemnicą.  Wystarczy wspomnieć,  że wyrozumiali uczniowie dali swoim wychowawcom fory,  a nauczyciele skwapliwie z tego korzystali, choć trzeba również zaznaczyć,  że drużyna nauczycieli momentami przysłowiowo “pokazywała pazur” i stawiała solidny opór zawziętej drużynie uczniowskiej.


W ten sposób rozpoczęliśmy w naszej szkole wspólne świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


KALENDARIUM OBCHODÓW SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI (pdf)


Ks. k. Pach