Szkoła Podstawowa nr 2

Żołnierzem być…. Z wizytą w Jednostce Wojskowej w Krakowie


Czwartek, 6 czerwca pierwszaki i zerówka zapamiętają na długo.  Wcześnie rano wyruszyliśmy do Krakowa, by już o godzinie 10 wejść do Jednostki Wojskowej w Krakowie- Rząsce.  Samochody wojskowe, stroje, profesjonalny sprzęt wojskowy, możliwość oglądania, przymiarki, rozmowy z żołnierzami wzbudziła wśród dzieci wiele emocji.


Oprócz zabawy były również chwile zadumy, zwłaszcza kiedy odbywała się parada wojskowa, odśpiewano hymn i wciągnięto flagę naszego kraju na maszt.


Kolejnym punktem na trasie wycieczkowiczów znalazł się krakowski rynek, gdzie wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej, zwiedziliśmy Sukiennice, Wawel i smoczą jamę.


Będąc w Krakowie nie można pominąć Zoo, dlatego też ostatnim miejscem do jakiego się udaliśmy był ogród w Lesie Wolskim. Podziwialiśmy, słonie, tygrysy, żyrafy i wiele innych gatunków zwierząt, które głównie znamy z telewizji.


Zmęczeni, ale zadowoleni, późnym wieczorem wróciliśmy do domu.


Joanna Pyrdoł

Joanna Słowik