Szkoła Podstawowa nr 2

Próbna ewakuacja


W trosce o bezpieczeństwo uczniów w październiku w naszej szkole został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było przypomnienie przede wszystkim uczniom, jak należy się zachowywać podczas ewakuacji oraz jak powinna przebiegać ewakuacja, aby wszyscy bezpiecznie mogli opuścić budynek.


Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i nadzorowana była przez miejscowych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Tylki. Po zakończonej ewakuacji strażacy przypomnieli uczniom, jak należy postępować podczas zagrożenia pożarowego oraz udzieli ważnych wskazówek związanych z ratowaniem ludzkiego życia.


Składamy serdeczne podziękowania strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Tylki.


W. Dolańska