Szkoła Podstawowa nr 2

Kolejny sukces Ani Wróbel


Uczennica kl. IIIc, a obecnie już absolwentka Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. Dunajcem Ania Wróbel dokonała niezwykłej rzeczy, a mianowicie została dwukrotną laureatką i dwukrotną finalistką kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.

W klasie II wzięła udział w finale interdyscyplinarnego konkursu Wiem Więcej oraz znalazła się w trzydziestce najlepszych uczniów z biologii w całej Małopolsce. Rok później doszła do wojewódzkiego finału z matematyki oraz znakomicie wypadła w konkursie Wiem Więcej, w którym zdobyła tytuł laureatki i 6 miejsce w Małopolsce. Nagrodę wręczał jej wicemarszałek województwa Roman Ciepiela (na fot. poniżej).

Wzięłam udział w konkursach przedmiotowych przede wszystkim dlatego, że chciałam zdobyć nową wiedzę i rozwinąć swoje zainteresowania. Najpierw wybrałam biologię, bo właśnie poznawanie przyrody pasjonuje mnie już od najmłodszych lat. Górskie wycieczki, obserwowanie ptaków czy fotografowanie roślin to tylko nieliczne z moich ulubionych zajęć. Oczywiście nauka na konkurs pochłonęła bardzo dużo czasu i wymagała wytrwałej oraz systematycznej pracy. Na szczęście czytanie biologicznych książek nie było dla mnie ani męczące, ani monotonne – mówi Ania.

Z kolei w „Wiem Więcej” wystartowałam z czystej ciekawości. Chciałam sprawdzić, ile punktów uda mi się uzyskać w konkursie interdyscyplinarnym. Musiałam przygotować się z ośmiu szkolnych przedmiotów oraz znacznie poszerzyć swoją wiedzę o Małopolsce. Okazało się to naprawdę dużym wyzwaniem, ale możliwym do zrealizowania. Bardzo się cieszę, że mój wysiłek został dwukrotnie ukoronowany tytułem laureata. Pragnę z całego serca zachęcić wszystkich uczniów do startowania w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych, bo rozwijanie własnych pasji po prostu sprawia radość – dodaje.

Z dokonań swojej podopiecznej cieszy się dyrektor szkoły Wiktoria Sydoriak: Ania jest niezwykle pracowita, utalentowana, a przy tym skromna. Stanowi prawdziwy wzór dla uczniów naszego gimnazjum, bo jej wspaniałe osiągnięcia nie tylko powiększyły listę naszych dotychczasowych finalistów i laureatów, ale i uzmysłowiły, że sukces na miarę województwa jest w zasięgu każdego ucznia, nawet z tak małej miejscowości. Dodam, że w tym roku Ania zdobyła również laury w sporcie, ponieważ została brązową medalistką Małopolskiej Gimnazjady w Narciarstwie Alpejskim.

Sukcesy Ani zostały docenione także przez włodarza gminy Stanisława Gawędę, który już dwukrotnie przyznał jej Nagrodę Wójta. Te specjalne wyróżnienia i cenne nagrody rzeczowe dla uczniów osiągających sukcesy na miarę województwa zostały wręczone już po raz trzeci, a prócz Ani w tym roku zostali uhonorowani dwaj inni krościeńscy gimnazjaliści: Maciej Dudek – finalista konkursu matematycznego i Wojciech Królczyk – triumfator wojewódzki i ogólnopolski finalista konkursu Młodzież zapobiega pożarom .

 

Ania Wrobel - Kolejny sukces Ania Wrobel - Kolejny sukces Ania Wrobel - Kolejny sukces Ania Wrobel - Kolejny sukces