Szkoła Podstawowa nr 2

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Projekty unijne

Projekty unijne

W październiku 2011 r. Gmina Krościenko nad Dunajcem przystąpiła do realizacji kolejnego projektu...

Czytaj więcej

Koło Filmowe

Koło Filmowe

  Projekty unijne

Czytaj więcej

Wojtek Królczyk najlepszy w województwie


Wojtek Królczyk uzyskał I miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: ''Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs odbył się w Auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. W finale udział wzięło blisko 60 uczestników (trzy kategorie wiekowe), którzy zostali wcześniej wyłonieni w eliminacjach powiatowych. Młodzież musiała wykazać się ogromną i zróżnicowaną wiedzą, ponieważ pytania dotyczyły między innymi zagadnień z pierwszej pomocy, znajomości przepisów przeciwpożarowych, historii zorganizowanego pożarnictwa w naszym kraju oraz współczesnych zasad działalności OSP i PSP.

Wojtek interesuje się tą tematyką już od dawna, aktywnie działa w szeregach OSP Grywałd i nie jest to jego pierwszy start w tym konkursie. Brał w nim udział już kilkakrotnie, ale dopiero w tym roku osiągnął tak wspaniały wynik. Teraz przed nim trzydniowy wyjazd na etap ogólnopolski. Warto dodać, iż Publiczne Gimnazjum w Krościenku nie po raz pierwszy może pochwalić się takim sukcesem, trzy lata temu zwycięzcą etapu wojewódzkiego konkursu został Przemek Pierzga.

 

konkurs pożarniczy konkurs pożarniczy konkurs pożarniczy konkurs pożarniczy