Szkoła Podstawowa nr 2

Sukcesy sportowe


Coca Cola Cup 2012


7.X.2011 w I Etapie Eliminacji dobrze spisała się drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. D. Dziewczęta w swojej grupie eliminacyjnej wygrały wszystkie 3 mecze strzelając 10 bramek rywalkom i nie tracąc żadnej. Najlepszym strzelcem drużyny z dorobkiem 5 goli została Natalia Klos.

Skład zwycięskiej drużyny: (Br) Emilia Nowaczyk, (kap) Magdalena Batkiewicz, Joanna Jaworska, Anna Jurek, Marzena Dziurna, Natalia Klos, Katarzyna Wójcik, Beata Bobla, Natalia Firek.11 października 2011 na stadionie sportowym w Sromowcach Niżnych odbyła się pierwsza runda eliminacji "Coca Cola Cup 2012"" .

Do rozgrywek przystąpiły zespoły gimnazjalistów ze Sromowiec Niżnych, Krościenka nad Dunajcem oraz Łapsz Niżnych. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, a zwycięzcą z lepszym bilansem bramkowym został team z Publicznego Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem. Wygrana drużyna zakwalifikowała się do następnej rundy, która odbędzie się pod koniec bieżącego miesiąca. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas następnego etapu.

Skład zwycięskiej drużyny chłopców: Dawid Waksmundzki, Piotr Piszczek, Bartosz Gawęda, Wójcik Daniel, Szymon Waksmundzki, Daniel Hamerski, Dawid ZygarW dniu 18 października 2011 r. uczniowie Gimnazjum rywalizowali w powiatowej lidze LA w Rabce Zdroju. Chłopcy w składzie: Kamil Jaworski, Łukasz Wójcik, Tomasz Waksmundzki oraz Kamil Konopka zajęli 2 miejsce w sztafecie szwedzkiej.

27 października 2011 w Tylmanowej odbyła się II Runda Eliminacji Wojewódzkich w turnieju piłkarskim Coca Cola Cup 2012. W zawodach uczestniczyło sześć zespołów dziewcząt, które wcześniej wywalczyły sobie prawo startu w turnieju. W grupie A występowały drużyny dziewczyn z Gimnazjum Uście Gorlickie, Gimnazjum Białka Tatrzańska (zeszłoroczny wicemistrz województwa), oraz Gimnazjum Czarny Dunajec. W grupie B spotkały się dziewczyny z Gimnazjum Podegrodzie, Gimnazjum Brzezna, oraz Publiczne Gimnazjum Krościenko n. D

Faworytem grypy A były dziewczyny z Białki Tatrzańskiej, lecz po pierwszym meczu z Czarnym Dunajcem było jasne, iż faworyt widniał tylko na papierze, a wicemistrzyniom województwa z ubiegłego roku będzie bardzo trudno awansować to turnieju finałowego w Krakowie. Gimnazjum Białka Tatrzańska przegrała 0-3 z Gimnazjum Czarny Dunajec. Drugi mecz pomiędzy Gimnazjum Uście Gorlickie, a Gimnazjum Czarny Dunajec zakończył się wynikiem 2-2. Ostatni mecz w grupie A pomiędzy Gimnazjum Uście Gorlickie, a Gimnazjum Białka Tatrzańska zakończył się wynikiem 3-2.

Lp. Nazwa szkoły Pkt. Bramki
1 Gimnazjum Czarny Dunajec 6 5 - 2
2 Gimnazjum Uście Gorlickie 6 5 - 4
3 Gimnazjum Białka Tatrzańska 2 2 - 6


Grupa A
W Grupie B znalazły się dziewczyny z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, Gimnazjum Podegrodzie oraz Gimnazjum Brzezna. Niestety Brzezna nie dojechała na turniej i tym samym zespoły z Podegrodzia i Krościenka wygrały walkowerem 0-3. Bezpośredni mecz decydujący o awansie z grupy rozegrał się między dziewczynami z Krościenka n. D i Podegrodzia i zakończył się remisem 1-1. Dogrywka nie przyniosła rozwiązania i o awansie z grupy zadecydowały rzuty karne. Lepiej wykonały je dziewczyny z Krościenka i zagrały w finale z Gimnazjum Czarny Dunajec.

Lp. Nazwa szkoły Pkt. Bramki
1 Gimnazjum Krościenko nad Dunajcem 7 4 - 1
2 Gimnazjum Podegrodzie 4 4 - 1
3 Gimnazjum Brzezna 0 0 - 6

W wielkim finale Krościenko - Czarny Dunajec padł wynik 2-2 i po raz drugi o zwycięstwie zdecydowała seria rzutów karnych. Lepiej wykonywały ją dziewczyny z Czarnego Dunajca i to one awansowały do finałów wojewódzkich.Drużyna dziewcząt z Krościenka n.D:

Emilia Nowaczyk, Magdalena Batkiewicz, Joanna Jaworska, Katarzyna Wójcik, Natalia Klos, Anna Jurek, Marzena Dziurna, Beata Bobla, Natalia Firek.

Drużyna chłopców z naszej szkoły po zaciętej walce uzyskała 2 miejsce w grupie.

W zawodach uczestniczyło 18 zespołów chłopców, którzy wcześniej wywalczyli sobie prawo startu w turnieju.

Lp. Nazwa szkoły Pkt. Bramki

1 Gimnazjum Stary Sącz 6 12 - 8

2 Gimnazjum Krościenko nad Dunajcem 5 2 - 5

3 Gimnazjum Czarny Dunajec 3 7 - 8Drużyna chłopców z Krościenka n.D występowała w składzie: Br Dawid Waksmundzki, Piotr Piszczek, Bartosz Gawęda, Daniel Wójcik, Szymon Waksmundzki, Daniel Hamerski, Dawid Zygar.Zespół sportowy