Szkoła Podstawowa nr 2

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Projekty unijne

Projekty unijne

W październiku 2011 r. Gmina Krościenko nad Dunajcem przystąpiła do realizacji kolejnego projektu...

Czytaj więcej

Koło Filmowe

Koło Filmowe

  Projekty unijne

Czytaj więcej

Finał XIV Międzygimnazjalnego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Utworów Jana Pawła II


26 kwietnia w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się XIV Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II. Naszą szkołę odwiedziło 19 recytatorów, wraz z opiekunami, z 10 gimnazjów.


Gości powitał i - po krótkim wprowadzeniu do twórczości Patrona Szkoły - otworzył Konkurs Dyrektor Gimnazjum Krzysztof Koper.


W komisji konkursowej zasiedli opiekunowie – przedstawiciele szkół uczestniczących w Konkursie. Funkcję przewodniczącego pełnił Proboszcz Parafii Krościenko n. D. Ksiądz Henryk Homoncik, który, podczas wręczania dyplomów uczestnictwa, tradycyjnie obdarował wszystkich uczniów nagrodami książkowymi, a ich opiekunów – pendrive’ami.


Recytacje młodych, zdolnych i wrażliwych artystów były - jak co roku - prawdziwą ucztą duchową dla uczestników spotkania.


I miejsce przyznano Szczepanowi Jurkowi z Gimnazjum w Tylmanowej.


II miejsce zdobyła Zuzanna Słowińska z Gimnazjum w Łososinie Dolnej.


III miejsce zajęła Aleksandra Podgórna z Gimnazjum w Łopusznej.Wyróżnienia otrzymały:

Eliza Antolak z Gimnazjum w Rabie Wyżnej, Izabela Poręba z Gimnazjum w Maniowach,  Julia Cieślik z Gimnazjum w Łapszach Niżnych oraz Joanna Tkaczyk z Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem.


Laureaci Konkursu zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie dyplomów i nagród w czasie Święta Szkoły, które odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem 18 maja 2017 roku.


Organizatorzy pragną serdecznie podziękować pracownikom obsługi oraz młodzieży za pełną zaangażowania pomoc w przygotowaniu konkursu.


Maria Kurpiel, Danuta Schabowska i ks. Krzysztof Kutek