Szkoła Podstawowa nr 2

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Projekty unijne

Projekty unijne

W październiku 2011 r. Gmina Krościenko nad Dunajcem przystąpiła do realizacji kolejnego projektu...

Czytaj więcej

Koło Filmowe

Koło Filmowe

  Projekty unijne

Czytaj więcej

Nauka z gimnazjalistami nie może być nudna!


Przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych, którzy w tym dniu do nas przybyli, z wielkim entuzjazmem obserwowali i  angażowali się w wykonywanie eksperymentów.  Wyrazy ich twarzy świadczyły o tym, że nie doskwierała im nuda. Otwarte z zaciekawienia buzie, ręka podniesiona do góry i pytania dlaczego, po co,  jak, towarzyszyły im od początku do końca spotkania. Dlaczego balon potarty o włosy przyciąga karteczki papieru?  Dlaczego jest burza? Dlaczego gaśnie świeca w słoiku? Dlaczego jajko wpada do butelki? Jak bez dmuchania nadmuchać balon?,  Który balon spadnie pierwszy?, Który balon wypełnia cięższy gaz? Jak zrobić piasek w domu? Jak zrobić bańki mydlane, które nie pękają? Dlaczego granatowy kolor roztworu zmienia kolor na bezbarwny lub żółty? Dlaczego kolorowe kropelki  wypływają na  powierzchnię oleju , by za chwilę opaść  na dno szklanki?  Dlaczego pieprz ucieka w kierunku brzegów spodka po dotknięciu palcem powierzchni wody?  Dlaczego, dlaczego, dlaczego…? Przedszkolaki z zapartym tchem brały udział w pokazach a gimnazjaliści z pełnym zaangażowaniem dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wspólne wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń było dla nich niezwykle pouczającą przygodą, która miała na celu wyjaśnić  tajniki nauki i wytłumaczyć w praktyce wiedzę z przyrody, biologii, chemii oraz fizyki.


Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwała Pani Bożena Chlebek. Zabawy dla dzieci oczekujących na wejście do sali  doświadczeń przygotowali Wolontariusze pod opieką Pani Joanny Pyrdoł.


Organizatorzy Eksperymentowego Zawrotu Głowy

Ewa Mastalska, Anna Biel, Bożena Chlebek