Szkoła Podstawowa nr 2

Dzień Kropki w pierwszej klasie


15 września uczniowie klasy I uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Kropki. Dzień ten na całym świecie uznawany jest za dzień odkrywania talentów, rozbudzania kreatywności i wiary w swoje możliwości.


Historia powstania tego nietypowego święta dotyczy osoby Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę The Dot. Przeczytać w niej można historię o dziewczynce Vashti, która za sprawą jednej kropki i mądrej nauczycielki uwierzyła w siebie,  odkryła swoje zdolności i nabrała odwagi do pokonania lęku przed nieznanym.


W naszej szkole dzień ten był obchodzony po raz pierwszy i to w pierwszej klasie! Wszyscy pierwszoklasiści twórczo pracowali nad swoimi dziełami. Powstały: samochód, helikopter, statek, domek dla psa, prezent dla babci i portrety dziewczynki Vashti.  Było to prawdziwe święto kreatywnych pomysłów. Możemy z całym przekonaniem powiedzieć: MAMY TALENTY


Wychowawczyni klasy I

Bożena Chlebek