Szkoła Podstawowa nr 2

Wycieczka klasy III c


Krościenko - Czerwony Klasztor - Wąwóz Homole - Wysoka - Schronicko pod Durbaszką - Palenica - Krościenko.

Dnia 28 i 29 września klasa IIIc udała się na wycieczkę tuystyczno- rowerową. Rano w czwartek około 9.30  wspólnie z wychowawcą  Michałem Gawłem i opiekunami ks. Krzysztofem  Kutkiem i Panią Barbarą Malik pojechaliśmy rowerami w kierunku Czerwonego Klasztoru drogą Pienińską szlakiem wzdłuż Przełomu Dunajca. Po drodze podziwialiśmy piękne krajobrazy Pienin właściwych. Ciekawa sytuacja miała miejsce pod Sokolicą.  Wychowawca pan Gaweł zerwał łańcuch  w swoim rowerze i nie mógł dalej kontunować jazdy. Dzięki fachowej pomocy Dawida Olesia i Marcina Hamerskiego udało się naprawić rower powoli  zaczęliśmy nadrabiać stracony czas. i zdobyliśmy to co zaplanowaliśmy na ten dzień.  Kolejno wróciliśmy do Krościenka, zostawiliśmy rowery u naszego wychowawcy skąd busem pojechaliśmy  do Jaworek.  Wąwązem Homole poszliśmy w kierunku najwyższego szczytu pienin Małych Wysokiej (1050 m n.p.m.) Po zdobyciu szczytu zeszliśmy do schroniska pod Durbaszką gdzie zakwaterowaliśmy się do pokoi. Wieczorem kolacja przy  ognisku, niespodzianka dla koleżanki z okazji urodzin, dobra zabawa śpiewy i tańce przy dobrej muzyce. Podsumowując dzięń męczący piękny i udany po ponad 40 km na rowerach i pieszo idziemy na zasłużony odpoczynek  pobudka rano o 7.30.Po śniadaniu około 9.00 wychodzimy z schroniska i zdobywamy kolejne szczyty między innymi wysoki Wierch ze wspaniałą panoramą. Dalej podążamy szlakiem do  Szafranówki i  Palenicy skąd odbiera nas bus około 12.30. Wracamy do Krościenka i udajemy się swoimi rowerami do miejsc zamieszkania.
Podsumowując bardzo udana wycieczka. Wspaniała pogoda piękne widoki, wspólne zbieranie drewna, niezaplanowane opóźnienia, grzybobranie, i wiele innych atrakcji.

Pozdrawiamy klasa III C