Szkoła Podstawowa nr 2

Spać w taką noc? ….To niemożliwe

Spać w taką noc? ….To niemożliwe

dla uczniów i ich nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku n.D, aby opuścili Małopolską Noc Naukowców


29 września uczniowie klasy I, IV, VII oraz oddziałów gimnazjum wraz ze swoimi opiekunami; Aleksandrą Adamczyk, Bożeną Chlebek, Anną Biel i Wiesławą Dolańską oraz 12 rodzicami udali się do Nowego Sącza, aby odbyć fascynującą podróż do świata niezwykłych eksperymentów i doświadczeń. Przyszli naukowcy mogli w laboratoriach uczestniczyć w wielu doświadczeniach, wykładach, demonstracjach i pokazach chemicznych. Małopolska Noc Naukowców umożliwiła dzieciom i młodzieży spotkanie z naukowcami.


W sumie w tej naukowej nocy uczestniczyło aż 56 uczniów naszej szkoły, zatem są wielkie szanse, że wyrośnie kolejne pokolenie naukowców. Poza tym wyjazd uczniów, rodziców i nauczycieli był świetną okazją do integracji.


Aleksandra Adamczyk,  Anna Biel, Bożena Chlebek, Wiesława Dolańska