Szkoła Podstawowa nr 2

Zajęcia integracyjne


W dniu 6 października 2017 r. uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią Anną Biel uczestniczyli w zajęciach integracyjnych zorganizowanych przez Państwa Elżbietę i Piotra Opyd.


O godzinie 8:30 zebraliśmy się na krościeńskim rynku, otrzymaliśmy mapki terenowe Krościenka n/D i zostaliśmy podzieleni na grupy. Do naszych zadań należało m.in. odnalezienie starego nieczynnego basenu, w czym pomógł nam spotkany na rynku pan wójt Jan Dyda. Na miejscu przy pomocy pani Eli - ratownika GOPR zapoznaliśmy się z zasadami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Była to świetna okazja do nauki współpracy i podziału zadań w ważnych sytuacjach życiowych. Kolejnym zadaniem było dotarcie do biura Stowarzyszenia „GORCE-PIENINY”, gdzie mieliśmy rozwiązać krzyżówkę dotyczącą zabytków z terenu Gminy, znanych pienińskich artystów oraz przyrody naszego regionu. Zadanie to wykonaliśmy perfekcyjnie. Naszym kolejnym celem było źródełko „Stefan i Michalina”, gdzie czekało na nas ekscytujące wyzwanie – przeprawa po linie, co było dla każdego z nas dużym przeżyciem. Po tym zastrzyku adrenaliny udaliśmy się do rynku, gdzie zapoznaliśmy się z kolejnym zadaniem – mieliśmy przeprowadzić wywiad z mieszkańcem Krościenka o tym, co mu się najbardziej podoba w naszym regionie. Następnie udaliśmy się na ognisko pod Grzybek. Głodni i zmęczeni, ale szczęśliwi mogliśmy wspólnie odpocząć, wypić ciepłą herbatę oraz zjeść smażone na ognisku góralskie oscypki. Zaprezentowaliśmy też przeprowadzone wcześniej wywiady oraz mieliśmy okazję zapoznać się z udzielaniem pierwszej pomocy w górach w przypadku złamań.


Był to dla nas dzień pełen wrażeń i zaskakujących wyzwań, który nauczył nas współpracy, kreatywności, pracy w grupie oraz wspólnego rozwiązywania problemów.Dziękujemy Pani Eli i Panu Piotrowi za wspaniale zorganizowany dzień.


Uczniowie i wychowawczyni klasy 7