Szkoła Podstawowa nr 2

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Projekty unijne

Projekty unijne

W październiku 2011 r. Gmina Krościenko nad Dunajcem przystąpiła do realizacji kolejnego projektu...

Czytaj więcej

Koło Filmowe

Koło Filmowe

  Projekty unijne

Czytaj więcej

Wycieczka klasy III B


W środę 25 października klasa III b wraz z wychowawczynią Anną Bieryt i mamą Justyny uczestniczyła w pieszej wycieczce. Mieszkamy w okolicach Krościenka n.D., wiec cel był oczywisty  Lubań jeden z najwyższych szczytów w Gorcach. Pomimo chłodu wyruszyliśmy wczesnym rankiem z Krośnicy.


Droga wiodła przez las, często zatrzymywaliśmy się, by podziwiać widoki i zrobić kilka zdjęć. Na szczycie zaleźliśmy się około godziny 11:30. Rozpakowaliśmy plecki i zjedliśmy drugie śniadanie. Na wieży widokowej strasznie wiało. Wszyscy byli zachwyceni piękną panoramą zaśnieżonych Tatr, częściowo zakrytych przez mgłę. Droga powrotna zaprowadziła nas do Krościenka n.D. na Kąty. Tam czekało na nas ognisko i grill przygotowany przez rodziców i nasze koleżanki. Każdy zjadł pieczone kiełbaski, mógł też napić się ciepłej herbaty. Nie zabrakło też słonych i słodkich przekąsek. Miło spędziliśmy czas, grając w piłkę, rozmawiając i śmiejąc się. Późnym popołudniem wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi do domów. Bardzo dziękujemy mamie Justyny pani Danucie Hryc za miłe towarzystwo i rodzicom zaangażowanym w ognisko.


Anna Bieryt