Szkoła Podstawowa nr 2

Klasa I uczestnikiem żywej lekcji historii


Święto odzyskania Niepodległości przez Polskę i krótka pogadanka na temat historii naszego kraju stało się dla pierwszoklasistów zachętą do poznania historii swojej "małej ojczyzny".


Swoją wycieczkę rozpoczęli od wizyty w Gminnej Izbie Regionalnej. Tam pani Danuta Machała przybliżyła im świat, w jakim żyli ich pradziadkowie i dziadkowie. Dowiedzieli się, czym zajmowali się i jakich używali narzędzi w życiu codziennym i pracy na roli. Uczniowie próbowali odgadnąć przeznaczenie niektórych przedmiotów np.: cepa, maselnicy czy też warsztatu tkackiego. Dzieci chętnie zadawały pytania, a pani Danuta udzielała im wyczerpujących odpowiedzi.


Następnie dzieci udały się do zabytkowego kościoła P.W. Wszystkich Świętych i na jeden z najstarszych w Polsce cmentarzy pozamiejskich tzw. „stary cmentarz”. Tam prawdziwą żywą lekcję historii przeprowadził dla nich pan Krzysztof Koper, dyrektor szkoły, nauczyciel historii i autor przewodnika historycznego po Krościenku. Serdecznie dziękujemy.


Bożena Chlebek

wychowawczyni klasy I