Szkoła Podstawowa nr 2

Prawdziwe życie - prawdziwa historia człowieka, który uciekł uzależnieniu


29 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Fundacji „Latarnia” p. Marcinem Tyburczy. W zajęciach profilaktycznych pod hasłem „Poznaj prawdę, a prawda cię uwolni” wzięli udział uczniowie klasy 7 oraz klas 2 i 3 gimnazjum. Wstrząsające i prawdziwe historie p. Marcina  ukazywały realia walki i ceny, którą musiał zapłacić, aby żyć w wolności bez nałogów.


P. Marcin Tyburczy opowiedział młodzieży o trudnej drodze, którą musiał przejść, aby wyzwolić się z nałogów. Bardzo ważnym aspektem spotkania była kwestia tzw. ,,bezpiecznych” środków psychoaktywnych, mitu, który  nie istnieje.


Dla atrakcyjności spotkania p. Marcin wykonał na żywo utwór hiphopowy, którego tekst nawiązywał do tematyki spotkania.


P. Marcin Tyburczy pedagog, absolwent Uniwersytetu Pedagogicznegow Krakowie od 2009 – nauczyciel historii. Pochodzi z Sanoka, mieszka w Strzelcach Opolskich. W swoich działaniach porusza tematy uzależnień od narkotyków, alkoholu, pornografii, seksu i cyber przemocy.

 

W swoich wystąpieniach przeprowadza rozmowy z młodymi ludźmi na temat ich własnych poglądów oraz sposobu rozwiązywania przez nich swoich problemów, w rezultacie pokazując im najlepszą drogę wyjścia. Od 2001 tworzy muzykę rap o pozytywnym przesłaniu, która ma na celu przekazać dobre wartości młodzieży. Od 2010 roku pracuje z młodzieżą z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom.


Oprac. Magdalena Wojtarowicz

Pedagog szkolny


Źródło Fundacja Latarnia