Szkoła Podstawowa nr 2

Oddały włosy, by pomóc kobietom chorym na raka /akt. TVN24/


W akcji wzięło udział 10 dziewczynek. Wyrazy uznania należą się: Marlenie Koper, Marzenie Salisz, Angelice Prymuli, Klaudii Salamon, Alicji Hryc, Annie Plewie, Natalii Hryc (Szkoła Podstawowa w Maniowach), Patrycji Mszanik i Monice Knutelskiej (Szkoła Podstawowa w Grywałdzie) i Marcelinie Oleksy - absolwentce Gimnazjum w Krościenku.


Z inicjatywą wyszła uczennica Marlena Koper- relacjonuje Joanna Pyrdoł, nauczyciel języka polskiego i opiekun wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem. Pomysł wydal mi się bardzo odważny, wiem jak dziewczynki w tym wieku są przywiązane do długich włosów, ale postanowiłam popytać i zgłosiło się aż dziesięć osób, nasze uczennice dotychczasowego gimnazjum oraz ich koleżanki z sąsiednich szkół podstawowych. Uznały, że razem raźniej i podjęły wyzwanie. Jestem z nich dumna i przekazuję podziękowania dla rodziców za wsparcie- kontynuuje nauczycielka.


Akcja „Daj włos” polega na oddaniu minimum 25 centymetrów włosów, z których zostaną zrobione naturalne peruki dla kobiet walczących z nowotworem.


Jest to akcja bardzo szlachetna, nas to niewiele kosztuje, a chorym kobietom, które straciły włosy na skutek chemioterapii, może przywrócić pewność siebie i uśmiech na twarzy w tej trudnej sytuacji, w jakiej się znalazły- uzasadnia Alicja Hryc.


LINK DO FILMU /Gazeta Krakowska/


TVN24


Joanna Pyrdoł