Szkoła Podstawowa nr 2

W ciemności, przy blasku pochodni szukali Mikołaja…


Gdzie mieszka święty Mikołaj? Wymyśl imiona dla trzech reniferów z zaprzęgu Mikołaja lub ile potraw powinno się znaleźć na wigilijnym stole? To tylko kilka pytań z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy „Poszukiwań Mikołaja”, które miały miejsce 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem.


Sześciolatki, uczniowie klasy I i IV wraz z rodzicami rozpoczęli zabawę o godzinie 16, obowiązkowo musieli przynieść ze sobą lampiony i latarki. Grupę powitała pani Joanna Pyrdoł, która otrzymała wiadomość od Mikołaja, że popsuły się sanie i tylko dzieci, mogą je odczarować, ale by to zrobić muszą rozwiązać zadania.


Wyzwania na uczestników czekały w plenerze, przedstawiciele klas otrzymali mapy ze wskazówkami, do którego stanowiska powinni się udać. Na każdym „przystanku” poszukiwacze za rozwiązane prawidłowo zadanie otrzymali literki, z których musieli ułożyć hasło, tylko ono pozwalało im wejść do krainy świętego Mikołaja. Nad wszystkim czuwali wolontariusze.


Wszystkim grupom udało się sprawnie rozwiązać quizy i łamigłówki, a gdy dotarli do krainy, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez DobroDuszki. Były elfy, czarownica i babcia, która przybliżyła dzieciom sylwetkę świętego Mikołaja.


Emocje coraz bardziej narastały, wszyscy nie mogli się doczekać, kiedy przybędzie najważniejszy gość, dzieci przywoływały Mikołaja radosnymi okrzykami. Gdy nadszedł ten szczególny moment, do sali wszedł Święty wraz ze swym orszakiem, nie zabrakło aniołków i diabła, który u najmłodszych wzbudził strach. Uczniowie piosenkami witały Mikołaja, a gdy otrzymały prezenty radości nie było końca. Poszukiwania spotkały się z wielkim entuzjazmem uczestników, a może za rok wydłużymy trasy i wprowadzimy dodatkowe atrakcje…..??


J. Pyrdoł