Szkoła Podstawowa nr 2

Pielęgniarka, leśniczy a może biznesmen?? Spotkanie gimnazjalistów w ramach Projektu Doradztwa Zawodowego


14 grudnia 2017 roku uczniowie klas II i III gimnazjum zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami różnych zawodów. Młodzi ludzie, którzy niebawem staną przed wyborem szkoły średniej, a często już zawodu, dowiedzieli się jak naprawdę wygląda praca leśnika, kominiarza, pielęgniarki czy też restauratorki. Zaproszeni goście okazali się „ skarbnicą informacji”, nie tylko przedstawili sposoby osiągnięcia uprawnień do wykonywania konkretnych zawodów, ale przybliżyli uczniom wiele sytuacji z ich pracy, przedstawili dobre i złe strony każdego zawodu, a zaproszona bizneswoman porównała pracę w zatrudnieniu na etat z własną działalnością.


J. Pyrdoł


Spotkanie odbyło się w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II realizowanego w naszej szkole.