Szkoła Podstawowa nr 2

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Projekty unijne

Projekty unijne

W październiku 2011 r. Gmina Krościenko nad Dunajcem przystąpiła do realizacji kolejnego projektu...

Czytaj więcej

Rajd Śladami partyzantów - Obidza - Przysłop


Po otrzymaniu rozkazów ruszyliśmy w trasę, na której czekały na nas posterunki niemieckie i polskie. Drużyna musiała wykazać się wiedzą historyczną oraz sprytem, aby oszukać "hitlerowców". Nasi zwiadowcy (dla ich dobra nazwisk nie podajemy) tylko raz pomylili drogę oraz tylko raz oddali cały oddział w ręce wroga myląc "hitlerowców z partyzantami :)


Dowódcą naszej drużyny był Jakub Bednarczyk, który bardzo dobrze wywiązał się z pełnionej funkcji.


Nasz absolwent Ryszard Plewa, który również uczestniczył w wyprawie, pomagał naszej drużynie w wykonywaniu zadań na posterunkach. Dziękujemy za pomoc.


Poza wymienionymi posterunkami czekały na nas inne atrakcje, m.in. pyszny żurek na Przysłopie przy ogromnym ognisku oraz wyśmienita kwaśnica na zakończenie rajdu. Wszyscy uczestnicy dostali także dyplomy.


P.K.