Szkoła Podstawowa nr 2

FESTIWAL ZAWODÓW 2018…. Też tam byliśmy….23 marca 2018r. grupa trzecioklasistów biorących udział w projekcie „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II” wzięła udział w Festiwalu Zawodów w hali Expo w Krakowie.


Była to już szósta edycja, ale ciesząca się największą popularnością, ponieważ ponad 16 tysięcy małopolskich uczniów obejrzało prezentacje szkół średnich i uczelni wyższych. Uczniowie mogli nie tylko oglądać stoiska, ale również brać udział w warsztatach, skosztować wyrobów szkół gastronomicznych, podziwiać kelnerskie czy barmańskie umiejętności uczniów prezentujących konkretne szkoły, a nawet wyjść z pięknie uczesaną fryzurą czy makijażem- wszystko po to, by zachęcić absolwentów gimnazjów do wyboru tego, a nie innego zawodu. Szkoły na prezentację znalazły wiele ciekawych sposobów.


Wyjazd odbył się dzięki funduszom z projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”.Tekst Joanna Pyrdoł

Zdjęcia M.Wojtarowicz