Szkoła Podstawowa nr 2

XIII Międzygimnazjalny Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II


Etap międzygimnazjalny poprzedziły eliminacje szkolne, w wyniku których, spośród 37  uczestników, wybrano 2 uczennice do reprezentowania szkoły w następnym etapie: Angelika Prymula z kl. 3c i Magdalena Siedlarczyk z kl. 3a.


W finale uczniowie mieli 60 minut na rozwiązanie 50 zadań (zamkniętych i otwartych) dotyczących życia i Pontyfikatu Jana Pawła II - Patrona Szkoły.


Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o Papieżu Polaku.

Na zakończenie Konkursu wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz publikacje o życiu św. Józefa, ufundowane przez Księdza Proboszcza Parafii Krościenko nad Dunajcem – Henryka Homoncika.


Pięcioosobowa międzyszkolna komisja przyznała, oprócz trzech miejsc, aż sześć wyróżnień.

Laureaci i osoby wyróżnione zostaną zaproszone po odbiór nagród na Święto Szkoły, które odbędzie się 17 maja 2018 roku.


Organizatorzy dziękują Paniom z obsługi szkoły, Marii Waksmundzkiej i Stanisławie Niezgodzie, za przygotowanie poczęstunku dla gości, Panu Janowi Groniowi za zapewnienie spokoju piszącym, a  uczennicom, Małgosi Knutelskiej i Gabrysi Marczak, za zaangażowanie w pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu Konkursu.


PROTOKÓŁ (PDF)


Danuta Schabowska

Maria Kurpiel

Ksiądz Krzysztof Kutek