Szkoła Podstawowa nr 2

I Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II - 2003


W czerwcu 2002 r. było już wiadomym, że społeczność szkolna wybrała na patrona gimnazjum papieża Jana Pawła II. W czasie wakacji, planując pracę wychowawczą w nowym roku szkolnym 2002/2003, zastanawialiśmy się z dyrektorem Janem Dydą jakie działania podjąć, aby przygotować szkołę do nadania imienia w czerwcu 2003r. Wtedy przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zorganizować konkurs wiedzy o patronie dla gimnazjalistów w powiecie nowotarskim. Chciałam, aby nie tylko nasi uczniowie, ale też inni nastolatkowie przybliżyli sobie sylwetkę tego Wielkiego Polaka.Konkurs wiedzy o JPII

 

We wrześniu do współpracy zaprosiłam panią Marię Kurpiel, panią Barbarę Kruszewską, panią Danutę Schabowską i księdza Stanisława Olszaka, z którymi przygotowaliśmy regulamin "Międzygimnazjalnego Powiatowego Konkursu Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II" pod hasłem "Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata". Został on następnie rozesłany do wszystkich gimnazjów w powiecie. Zaczęło się oczekiwanie czy w natłoku różnych konkursów szkoły podejmą wyzwanie.

Konkurs wiedzy o JPII

 

I oto na początku stycznia już wiedzieliśmy, że 11 szkół ma chęć stanąć w konkursowe szranki. Najpierw był półfinał - 3 marca 2003r. Test przygotowany przeze mnie, M. Kurpiel i B. Kruszewską pisało 19 osób. Do komisji konkursowej zostali zaproszeni, oprócz autorek testu, ksiądz S. Olszak, D. Schabowska i A. Chlipała z Ochotnicy Górnej oraz M. Konopka z Tylmanowej.

Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom. Komisja wyłoniła 10 najlepszych i ich autorów zaproszono do udziału w finale. 10 marca 2003 odbył się finał konkursu, który wygrał Sebastian Chrobak z Ludzimierza.Konkurs wiedzy o JPII

 

Napisał esej na temat: Jan Paweł II - Papież Polaków i Słowian czy "Pasterz Świata"? Praca ta stoi na wysokim poziomie merytorycznym, zawiera bardzo dojrzałe przemyślenia. Zwycięzca zaprezentuje ją szerokiej publiczności podczas nadania imienia szkole - 11 czerwca 2003r.


Mamy zamiar kontynuować konkurs w przyszłości. Chcemy, by tegoroczny był pierwszym z serii imprez, które rozkrzewiają wiedzę o naszym patronie.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Krystyny Aleksander za udział w ceremonii wręczenia nagród oraz podzielenie się z nami jednym ze swoich wierszy.

Wiktoria Sydoriak

UCZESTNICY - OPIEKUNOWIE


Lp. Uczniowie Nauczyciel przygotowujący Gimnazjum
1. 2. Kamila Mazurek
Sebastian Chrobak
ks. Jarosław Żmija Ludźmierz
3. Łukasz Faber p. Barbara Kurpaska Raba Wyżna
4. 5. Maria Stopka,
Dorota Grela
p. Stanisława Rafacz Załuczne
6. 7. Sebastian Chrobak,
Kamila Mazurek
ks. Jarosław Żmija Ludźmierz
8. 9. Teresa Bodziuch,
Michał Pierwoła
p. Katarzyna Kubasiak Sromowce Niżne
10. 11. Ewa Walkosz,
Jacek Cisoń
p. Kinga Jagła - Tokarska Zaskale
12. 13. Wojciech Fudala,
Piotr Kiernoziak
p. Zofia Strama Maruszyna Dolna
14. 15. Karolina Porada,
Katarzyna Buławska
ks. Tomasz Sander Rabka
16. Paulina Wołek p. Agata Chlipała Ochotnica Dolna
17. Paweł Kozielec p. Maria Konopka Tylmanowa
18. 19. Olga Ciężkowska,
Janusz Zaziąbło
p. Wiktoria Sydoriak,
p. Barbara Kruszewska
Krościenko

WYNIKI FINAŁU


I miejsce 19 punktów
Sebastian Chrobak
Ludźmierz
II miejsce 17 punktów
Justyna Czorniak
Zubrzyca Górna
III miejsce 13 punktów
Łukasz Faber

Kamila Mazurek
Raba Wyżna

Ludźmierz


IV miejsce 12 punktów
Olga Ciężkowska

Jacek Cisoń
Krościenko

Zaskale
V miejsce 11 punktów
Paweł Kozielec
Tylmanowa
VI miejsce 9 punktów
Karolina Porada
Rabka
VII miejsce 8 punktów
Ewa Walkosz
Zaskale
VIII miejsce 0 punktów
Katarzyna Buławska
Rabka


Esej Sebastiana Chrobaka