Szkoła Podstawowa nr 2

III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Oazowej - 23 luty 2007 r.


23 lutego w naszym gimnazjum odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Oazowej. Jego hasło brzmiało: "Żeby ludzie widzieli dobre czyny w was, i chwalili Ojca, który w niebie jest". W tym roku turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Wystąpili uczniowie z ośmiu szkół, w tym także dwa zespoły reprezentujące nasze gimnazjum. W sumie zaangażowało się około stu śpiewających. W porównaniu z poprzednim rokiem poprzeczka była dużo wyższa. Zgłosiły się nawet kilkudziesięcioosobowe zespoły wokalno-instrumentalne.

Występy młodych artystów oceniało pięcioosobowe jury z panią Anną Paluch na czele. Oprócz wokalu jurorzy zwracali uwagę na inne elementy pokazu m. in. samodzielność przygotowań, akompaniament, dykcję oraz interpretację utworów. Atmosfera konkursu była niezwykła. Mimo, że uczestnicy stanowili dla siebie konkurencję, nie okazywali tego. Wszyscy byli dla siebie mili i nawiązywali nowe znajomości. Gdy jury wróciło z narady, z twarzy wszystkich uczniów można było wyczytać zdenerwowanie. No i wreszcie nadszedł ten moment... odczytanie wyników.

Pani Anna Paluch podawała dokładne uzasadnienie takich, a nie innych decyzji jurorów. Były one poparte mocnymi argumentami. Po ogłoszeniu wyników uczestnicy rozjechali się do domów. Jedni zadowoleni, inni zawiedzeni... Cóż, takie są uroki konkursów: ktoś jest wygrany, a ktoś przegrany.


Magdalena Królczyk

 

 

SOLISTAI miejsce 188 pkt.
Kinga Kulak
Raba Wyżna
II miejsce 170 pkt.
Magdalena Wójciak
Skawa
III miejsce 159 pkt.
Anna Dyda
Krościenko n. D
IV miejsce 138 pkt.
Agnieszka Młynarczyk
Tylmanowa
V miejsce 131 pkt.
Paulina Romanek
Sromowce Niżne

ZESPÓŁI miejsce 204 pkt.
Zespół muzyczny
Raba Wyżna
II miejsce 200 pkt.
Zespół "Stella"
Krościenko n. D
III miejsce 190 pkt.
Zespół "Gold flowers"
Krościenko n. D
IV miejsce 179 pkt.
Zespół muzyczny
Skawa
V miejsce 173 pkt.
Zespół muzyczny
Ciche
VI miejsce 154 pkt.
Zespół "Emannuel"
Czerwienne