Szkoła Podstawowa nr 2

XI Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski utworów Jana Pawła II - 20 marca 2014 r.


REGULAMIN

PROTOKÓŁ


20 marca w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się już XI Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II. Naszą szkołę odwiedziło 17 recytatorów, wraz z opiekunami, z 10 gimnazjów.


Gości powitał i otworzył konkurs Dyrektor Szkoły Krzysztof Koper. Sprawami organizacyjnymi zajmowały się panie Maria Kurpiel i Danuta Schabowska. Młodych artystów zapraszał „na scenę” Kamil Knapczyk z kl. III A.


Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie recytowali ze zrozumieniem niełatwe utwory Jana Pawła II. Prawie wszystkie wyniki zawierają się w przedziale od 131 do 100 pkt.


W komisji konkursowej zasiedli opiekunowie – przedstawiciele szkół uczestniczących w konkursie. Funkcję przewodniczącego pełnił – na prośbę organizatorów –  Ksiądz Henryk Homoncik, który, podczas wręczania dyplomów za udział w konkursie, tradycyjnie obdarował wszystkich uczestników nagrodą książkową.


I i II m. zdobyły –  podobnie jak w ubiegłym roku – niepokonane uczennice z Gimnazjum w Załucznem – Julia Szymusiak i Anna Gal.


III m. zajęły ex-aequo Angelika Strama z Gimnazjum w Starem Bystrem oraz Dominika Słowik z Gimnazjum w Szczawnicy.


Wyróżnienia otrzymały :

Magdalena Jankowska z Publicznego Gimnazjum w Krościenku,

Wiktoria Ostowska z Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej,

Agnieszka Morawa z Gimnazjum w Szczawnicy

Mariola Ziemianek w Gimnazjum w Tylmanowej.


Laureaci konkursu zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie specjalnych dyplomów i nagród w czasie Święta Szkoły, które odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem, 16 maja 2014.


Danuta Schabowska

Zdj. ks Leszek Michalik