Szkoła Podstawowa nr 2

XII Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II - 29 kwietnia 2015 r.


regulamin


29 kwietnia w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się XII Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II. Naszą szkołę odwiedziło 21 recytatorów, wraz z opiekunami, z 11 gimnazjów.


Gości powitał i - po krótkim wprowadzeniu do twórczości Patrona Szkoły - otworzył konkurs Dyrektor Szkoły Krzysztof Koper.


W komisji konkursowej zasiedli opiekunowie – przedstawiciele szkół uczestniczących w konkursie. Funkcję przewodniczącego pełnił Proboszcz Parafii Krościenko n. D. Ksiądz Henryk Homoncik, który, podczas wręczania dyplomów za udział w konkursie, tradycyjnie obdarował wszystkich obecnych nagrodami książkowymi.


Recytacje młodych, zdolnych i wrażliwych artystów były  - jak co roku - prawdziwą ucztą duchową dla uczestników spotkania.I miejsce przyznano Wiktorii Ostowskiej z Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej,


II miejsce zdobyły ex-aequo Dominika Słowik z Gimnazjum w Szczawnicy i Katarzyna Chlebek z Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej.


III miejsce zajęły ex-aequo Paulina Natońska z Gimnazjum w Maniowach i Emilia Mszanik z Gimnazjum w Krościenku n. D.
Wyróżnienia otrzymali:


Katarzyna Zachwieja z Gimnazjum w Szczawnicy, Marcelina Januszek i Jan Chrobak z Gimnazjum w Rabie Wyżnej oraz Anna Pysno z Gimnazjum w Łososinie Dolnej.


Laureaci konkursu zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie dyplomów i nagród w czasie Święta Szkoły, które odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem, 14 maja 2015.


Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim współpracownikom za pomoc w przygotowaniu konkursu.


Danuta Schabowska