Szkoła Podstawowa nr 2

XIII Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II - 26 kwietnia 2016 r.


REGULAMIN (doc.)

PROTOKÓŁ (DOC)


26 kwietnia w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się XIII Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II. Naszą szkołę odwiedziło 19 recytatorów, wraz z opiekunami, z 10 gimnazjów.

 

Gości powitał i - po krótkim wprowadzeniu do twórczości Patrona Szkoły - otworzył Konkurs Dyrektor Gimnazjum Krzysztof Koper.

 

W komisji konkursowej zasiedli opiekunowie – przedstawiciele szkół uczestniczących w Konkursie. Funkcję przewodniczącego pełnił Proboszcz Parafii Krościenko n. D. Ksiądz Henryk Homoncik, który, podczas wręczania dyplomów uczestnictwa, tradycyjnie obdarował wszystkich obecnych nagrodami książkowymi.

 

Recytacje młodych, zdolnych i wrażliwych artystów były - jak co roku - prawdziwą ucztą duchową dla uczestników spotkania.

 

I miejsce przyznano Katarzynie Chlebek z Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej.


II miejsce zdobyli: Wiktoria Ostowska z Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej, Zuzanna Słowińska z Gimnazjum w Łososinie Dolnej oraz Szymon Berezicki z Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem.


III miejsce zajęła Wiktoria Jurek z Gimnazjum w Tylmanowej.

 


Wyróżnienia otrzymały:


Weronika Marciszewska z Gimnazjum w Szczawnicy, Eliza Antolak  z Gimnazjum w Rabie Wyżnej, Anna Wiercioch z Gimnazjum w Szczawnicy, Julia Niewiadoma  z Gimnazjum w Ochotnicy Górnej oraz Edyta Dyda z Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem.

 

Laureaci Konkursu zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie dyplomów i nagród w czasie Święta Szkoły, które odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem 19 maja 2016 roku.

 

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować pracownikom obsługi oraz młodzieży za pełną zaangażowania pomoc w przygotowaniu konkursu.

 

Danuta Schabowska, Maria Kurpiel i ks. Krzysztof Kutek

 

Zdjęcia: Roksana Maciąga