Szkoła Podstawowa nr 2

XIV Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II - 26 kwietnia 2017 r.


REGULAMIN (doc)

26 kwietnia w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się XIV Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II. Naszą szkołę odwiedziło 19 recytatorów, wraz z opiekunami, z 10 gimnazjów.


Gości powitał i - po krótkim wprowadzeniu do twórczości Patrona Szkoły - otworzył Konkurs Dyrektor Gimnazjum Krzysztof Koper.


W komisji konkursowej zasiedli opiekunowie – przedstawiciele szkół uczestniczących w Konkursie. Funkcję przewodniczącego pełnił Proboszcz Parafii Krościenko n. D. Ksiądz Henryk Homoncik, który, podczas wręczania dyplomów uczestnictwa, tradycyjnie obdarował wszystkich uczniów nagrodami książkowymi, a ich opiekunów – pendrive’ami.


Recytacje młodych, zdolnych i wrażliwych artystów były - jak co roku - prawdziwą ucztą duchową dla uczestników spotkania.


I miejsce przyznano Szczepanowi Jurkowi z Gimnazjum w Tylmanowej.


II miejsce zdobyła Zuzanna Słowińska z Gimnazjum w Łososinie Dolnej.


III miejsce zajęła Aleksandra Podgórna z Gimnazjum w Łopusznej.Wyróżnienia otrzymały:

Eliza Antolak z Gimnazjum w Rabie Wyżnej, Izabela Poręba z Gimnazjum w Maniowach,  Julia Cieślik z Gimnazjum w Łapszach Niżnych oraz Joanna Tkaczyk z Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem.


Laureaci Konkursu zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie dyplomów i nagród w czasie Święta Szkoły, które odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem 18 maja 2017 roku.


Organizatorzy pragną serdecznie podziękować pracownikom obsługi oraz młodzieży za pełną zaangażowania pomoc w przygotowaniu konkursu.


Maria Kurpiel, Danuta Schabowska i ks. Krzysztof Kutek