Szkoła Podstawowa nr 2

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Projekty unijne

Projekty unijne

W październiku 2011 r. Gmina Krościenko nad Dunajcem przystąpiła do realizacji kolejnego projektu...

Czytaj więcej

Koło Filmowe

Koło Filmowe

  Projekty unijne

Czytaj więcej

Kolejna wyprawa Klubu Młodych Naukowców


Uczniowie należący do Klubu Młodych Naukowców działającego w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. Dunajcem wraz ze swoimi opiekunami: Anną Biel i Wiesławą Dolańską oraz Czesławą Klimczak udali się 10 czerwca do Krakowa.


Celem kolejnego wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej – Manggha, Muzeum Archeologicznego oraz Ogrodu Botanicznego.


W Muzeum Manggha, uczniowie przybliżyli sobie wiedzę dotyczącą kultury Japońskiej.


Następnie w Muzeum Archeologicznym obejrzeliśmy kolekcję starożytnego Egiptu oraz wystawę dotyczącą codziennego życia dawnych Małopolan. Zapoznaliśmy się z budownictwem, strojami, ozdobami czy zbrojami. Naszym zainteresowaniem cieszyły się również zbiory najpiękniejszych naczyń z kolekcji Sapiehów. Pobyt w Muzeum pozwolił nam na kilka chwil cofnąć się w czasie i przemieścić w różne regiony Polski i świata.


Kolejnym naszym punktem w wyprawie był spacer w Ogrodzie Botanicznym, gdzie zobaczyliśmy niezwykłe gatunki i odmiany roślin z całego świata, w tym kwiaty, drzewa, krzewy, czy rośliny szklarniowe. Z największym zaciekawieniem uczniowie przyglądali się roślinom mięsożernym.

Z kolejnego wyjazdu wróciliśmy bogatsi w wiedzę i doświadczenie.


Anna Biel

Wiesława Dolańska