Kolejna wyprawa Klubu Młodych Naukowców

Uczniowie należący do Klubu Młodych Naukowców działającego w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. Dunajcem wraz ze swoimi opiekunami: Anną Biel i Wiesławą Dolańską oraz Czesławą Klimczak udali się 10 czerwca do Krakowa.

Celem kolejnego wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej – Manggha, Muzeum Archeologicznego oraz Ogrodu Botanicznego.

W Muzeum Manggha, uczniowie przybliżyli sobie wiedzę dotyczącą kultury Japońskiej.

Następnie w Muzeum Archeologicznym obejrzeliśmy kolekcję starożytnego Egiptu oraz wystawę dotyczącą codziennego życia dawnych Małopolan. Zapoznaliśmy się z budownictwem, strojami, ozdobami czy zbrojami. Naszym zainteresowaniem cieszyły się również zbiory najpiękniejszych naczyń z kolekcji Sapiehów. Pobyt w Muzeum pozwolił nam na kilka chwil cofnąć się w czasie i przemieścić w różne regiony Polski i świata.

Kolejnym naszym punktem w wyprawie był spacer w Ogrodzie Botanicznym, gdzie zobaczyliśmy niezwykłe gatunki i odmiany roślin z całego świata, w tym kwiaty, drzewa, krzewy, czy rośliny szklarniowe. Z największym zaciekawieniem uczniowie przyglądali się roślinom mięsożernym.

Z kolejnego wyjazdu wróciliśmy bogatsi w wiedzę i doświadczenie.

Anna Biel

Wiesława Dolańska