Szkoła Podstawowa nr 2

"Tańczące komórki rzęskowe"


16 stycznia 2015 roku pod opieką Pani Anny Biel i Pani Natalii Regiec o godzinie 13 uczestnicy Koła Naukowców wyruszyli do Krakowa, aby uczestniczyć w spotkaniu biologów zorganizowanym przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauki i Sztuki. W drodze na spotkanie zatrzymaliśmy się, żeby coś zjeść. Kiedy wszyscy byli już najedzeni, wyruszyliśmy dalej.


Nasze spotkanie odbywało się w ramach prowadzonych przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuki w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana i nosiło tytuł „Tańczące komórki rzęskowe”. Wykład był prowadzony przez Panią dr hab. Martynę Elas. Miejscem spotkania była aula Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Uczestnicząc w tym spotkaniu, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat budowy ucha, funkcji komórek rzęskowych oraz ich występowania. Zostały nam przedstawione bardzo ciekawe animacje i zdjęcia, które pozwoliły szybciej zrozumieć przekazywane informacje. Opuściliśmy aulę z uśmiechem na twarzy. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu i z nowo zdobytych informacji. W drodze powrotnej w busie panowała miła atmosfera, oglądaliśmy film i rozmawialiśmy na różne tematy.


Sylwia Ptak

( klasa I C)