Szkoła Podstawowa nr 2

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Projekty unijne

Projekty unijne

W październiku 2011 r. Gmina Krościenko nad Dunajcem przystąpiła do realizacji kolejnego projektu...

Czytaj więcej

Koło Filmowe

Koło Filmowe

  Projekty unijne

Czytaj więcej

"Tańczące komórki rzęskowe"


16 stycznia 2015 roku pod opieką Pani Anny Biel i Pani Natalii Regiec o godzinie 13 uczestnicy Koła Naukowców wyruszyli do Krakowa, aby uczestniczyć w spotkaniu biologów zorganizowanym przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauki i Sztuki. W drodze na spotkanie zatrzymaliśmy się, żeby coś zjeść. Kiedy wszyscy byli już najedzeni, wyruszyliśmy dalej.


Nasze spotkanie odbywało się w ramach prowadzonych przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuki w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana i nosiło tytuł „Tańczące komórki rzęskowe”. Wykład był prowadzony przez Panią dr hab. Martynę Elas. Miejscem spotkania była aula Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Uczestnicząc w tym spotkaniu, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat budowy ucha, funkcji komórek rzęskowych oraz ich występowania. Zostały nam przedstawione bardzo ciekawe animacje i zdjęcia, które pozwoliły szybciej zrozumieć przekazywane informacje. Opuściliśmy aulę z uśmiechem na twarzy. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu i z nowo zdobytych informacji. W drodze powrotnej w busie panowała miła atmosfera, oglądaliśmy film i rozmawialiśmy na różne tematy.


Sylwia Ptak

( klasa I C)