KOŁO TURYSTYCZNE


AKTUALNOŚCI

Koło prowadzone jest przez Panią Elę Opyd - ratownika GOPR. Informacje dotyczące najbliższych wycieczek znajdują się poniżej. Na każdą wycieczkę obowiązuje zgoda podpisana przez rodzica /do pobrania z prawej strony/. www.przewodnikpieniny.plWYCIECZKI 2017/2018Pierwsza wycieczka odbyła się 7 stycznia 2017 r.


7 stycznia  2017 odbyła się pierwsza wycieczka koła turystycznego w Nowym Roku. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, temperatura  20 stopni poniżej zera, nie odstaszyła uczniów od uczestnictwa w wycieczce. Na miejsce zbiórki o godzinie 7.30 na rynku w Krościenku przybyła ponad połowa osób, które zgłosiły chęć uczestnictwa w wyprawie.


Trasa wstępnie  zaplanowana  była na około 5, 6 godzin wędrówki. Planowaliśmy wyruszyć  w Beskid Sądecki a naszymi punktami docelowymi miały być: Dzwonkówka, Błyszcz oraz  Koziarz z wierzą widokową. Siarczysty mróz niestety pokrzyżował nam plany, opiekunowie zdecydowali o zmianie trasy. Wyruszyliśmy w Pieniny w kierunku Trzech Koron. Po ponad 3 godzinnej wędrówce lekko zmarznięci ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Krajobrazy podczas dzisiejszej wycieczki były wspaniałe  zapierające dech w piersiach. Reasumując wyprawę trzeba zaliczyć za udaną, a w pamięci po dzisiejszym dniu z pewnością zostaną nam wyjątkowe przepiękne zimowe widoki z Trzech Koron oraz siarczysty mróz.


Michał Gaweł


ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI

Druga wycieczka odbyła się: 20 maja 2017r.

 

Po godzinie jazdy busem z Krościenka dotarliśmy do Kosarzysk. Podczas marszu dowiedzieliśmy się nieco o historii szlaków kurierskich, którymi w czasie drugiej wojny światowej piloci przedostawali się na Słowację aby później przez Węgry, Jugosławię i Morze Śródziemne dotrzeć do Francji.

 

Na szczęście pogoda dopisała, więc nie musieliśmy martwić się, że zmokniemy. Wyczerpującą wędrówkę wynagrodziła nam piękna panorama z Eliaszówki. Widoczność była znakomita. Po krótkim odpoczynku kontynuowaliśmy marsz do Obidzkiej Przełęczy Gromadzkiej (931 m.n.p.m.). Przeważnie szliśmy młodym lasem iglastym z licznymi urokliwymi polankami. Dla niektórych niespodzianką okazał się pełen błota szlak.

 

Wyprawa zakończyła się w Białej Wodzie. Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się ruinom starej łemkowskiej wioski ulokowanej przy trasie naszej wędrówki. Po południu wróciliśmy do Krościenka.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI

Babia Góra
Dolina 5 Stawów
Kasprowy ze Swidnicy
tatry zachodnie - Wołowiec
tatry zachod. widok na starorobociańskfoto: Zbyszek Topór

Zdjęcia na stronie głównej: Bogusław Pawłowski, Lucyna Kozub, Grzegorz Błachuta